GRAWEROWANIE

Wędrując po osi czasu zawsze znajdziemy jakieś informacje dotyczące tego czym zajmowali się ówcześni, co wprawiało ich w dumę a co negowali. Zapisywanie ważnych lub mniej istotnych rzeczy właściwie towarzyszyło nam od wieków.

W starożytności były to manuskrypty czy hieroglify na papirusach. Książki były są i będą wieczne…prawdopodobnie jak właśnie grawer.

Grawerowanie od zawsze i na zawsze. Cóż więcej dodać, żyjemy niestety nerwowo i bardzo szybko a rzeczy, które po nas zostaną dla potomnych mogą ulec zniszczeniu, wyrzuceniu lub nawet spaleniu. W dobie kryzysu wartości jesteśmy zobligowani do pozostawienia czegoś trwałego po sobie. A właśnie grawer na dosłownie wszystkim (od karafki poprzez portfel a kończąc na breloku czy złotej blaszce) pozostanie na zawsze. Pamiętajmy aby w miarę możliwości personalizować prezenty i gadżety, które po nas pozostaną. Coś ciekawego dzieje się z rzeczami, które są wygrawerowane. Otóż przedmioty te dzięki treści na nich zawartej ulegają przemianie. I to już nie jest zwykłe pióro, ale Pióro Dziadka, lub anonimowy kubek staje się Kubkiem Mamy zaś obrazek będący Pamiątką Chrztu Św.będzie nam przypominał kiedy odbyły się chrzciny i co życzyliśmy Maleństwu z tej okazji. Tak więc grawerujmy ku pamięci i na pamięć:)