Bursztyny – piękne nie tylko na jesień


Kiedy czuję w powietrzu jesień a na drzewach, które mijam w drodze do pracy…widzę prawdziwą serię kolorów od ognistej czerwieni klonów po zimne brązy dębów aż po żółto-pomarańczowe buki  widzę …BURSZTYNY!!!

Jubiler Głos bursztynGrawer Głos bursztynKatowice jubiler bursztyn
I tutaj musimy się zatrzymać. A przystanek będzie w ciekawym miejscu, w którym byłam w tym roku wiosną, a były to Targi Biżuterii i Bursztynu nad naszym Bałtykiem „AMBERIF” w Gdańsku.
Niestety nie mam zrobionego zdjęcia przy cudownym drzewie w całości wykonanym ze srebra (gałęzie i konary) i bursztynu (liście). A uwierzcie mi każdy listek był ręcznie szlifowany potem polerowany z bursztynu; najczęściej z tego koniakowego ale gdzieniegdzie pojawiał się też ten jasny zdecydowanie rzadziej występujący. Drzewo było olśniewające, rozłożyste-mojego wzrostu-czyli ok.160cm. i na zawsze będzie już w mojej głowie:)
Oprócz tego okazu zobaczyłam całą gamę biżuterii z bursztynami od kolczyków po wisiorki, pierścionki i bransoletki. Dotykałam i oglądałam ponadczasowych naszyjników z bursztynu; tak pięknie szlifowanych, że aż nienaturalnych (ale o autentyczność mogłam być spokojna).
Kiedy wróciłam do Katowic, olśniło mnie, że do biżuterii z bursztynami trzeba po prostu dojrzeć, dorosnąć i wtedy docenić jej piękno!

bursztyn Katowicebursztyn katowice Jubiler Głos
Czasami zdarza mi się obsługiwać w naszym salonie na ul. Kościuszki i raz na jakiś czas wśród klientów pojawiają się Australijczycy i Oni są zachwyceni polskim bursztynem, zwłaszcza tym jasnym, którego jest bardzo mało na rynku biżuterii i jest droższy.
I uwierzcie mi , bursztyny są ponadczasowe tak bardzo, że trzeba czasem wyjechać na Antypody, żeby docenić ich piękno!
A bursztynu jest coraz mniej i jest coraz droższy i obyśmy mogli jak najdłużej nacieszyć się tą pradawną żywicą.
Pozdrawiam Kasia